Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Společná hostina agapé

Svoji účast prosím potvrďte, nepřišel-li Vám e-mail s pozvánkou a kontaktem, skrze formulář v horní části webu „Napište nám“. Budeme moc rádi, když nám též nabídnete pomoc při obsluze kuchyně a se závěrečným úklidem.

Milé sestry, milí bratři,

jménem výboru sboru Bethany si vás dovolujeme pozvat na

AGAPÉ

konané v sobotu 2. 2. 2019 od 13 hodin 

Agapé označuje lásku Boha k lidem, lidí k Bohu i mezi sebou. Ježíš mluvil o křesťanské lásce jako o nejdůležitějším přikázání (Mk 12, 29–31) a o novém přikázání (J 15, 9–12). Odpovědět na Boží lásku činy laskavé péče o ty, kdo to potřebují, je zároveň největší důkaz lásky k Bohu.
V duchu tohoto Božího přikázání se společně všichni sejdeme, abychom se vzájemně více poznali, pojedli dobrého jídla, sdíleli své zkušenosti s Bohem, podělili se o své radosti i starosti a pomohli těm, kteří to potřebují. Odcházet bychom měli s mírem v srdci, láskou k Ježíši a k sobě navzájem. To je cílem našeho Agapé.

Program:

Zhruba od 13 hodin, po bohoslužbě, společný oběd v prostorách Bethany z jídel, které si účastníci přinesou z domova. Během oběda budeme společně sdílet.
Zhruba od 14 hodin představení novějších a zcela nových členů. Podání svědectví, životních příběhů, zážitků s Bohem některých z vás. Následně, společný zpěv za doprovodu kytary. Ukončení setkání bude nejpozději v 17 hodin.

Pokyny ohledně přípravy jídla:

Jídlo prosím připravte v souladu s biblickým pojetím čisté a nečisté (3 Moj 11). Je třeba se vyvarovat především konzumaci vepřového masa a alkoholu. Ovoce a zelenina jsou vítány.
Každý účastník se pokud možno předem domluví se čtyřmi až šesti dalšími účastníky na druhu a množství připravovaného jídla a nápojů tak, aby byla zaručena pestrost jídel. Množství jídla by mělo být trochu větší, než uvedená skupina zkonzumuje, aby bylo zajištěno jídlo i pro potřebné (bezdomovce, nemohoucí a nemajetné).
Nemáte-li nikoho, s kým se můžete domluvit na společné přípravě jídel, tak prosím přineste jídlo pro sebe a alespoň pro jednu další osobu.
Uschovejte si nádoby na odnos nezkonzumovaného jídla, vámi přineseného.
Prosíme ty, kteří vlastní kytaru, housle nebo akordeon (tahací harmoniku) jako vhodný doprovod ke zpěvu a jsou ochotni se připojit, nechť toto nahlásí spolu se svou účastí. Každý muzikant je vítán.

Velmi se na vás všechny těšíme. Budeme se snažit, aby to pro vás byl nezapomenutelný zážitek (tedy v pozitivním slova smyslu).

Pozvěte své známé! Každý je vítán.

Svoji účast prosím potvrďte, nepřišel-li Vám e-mail s pozvánkou a kontaktem, skrze formulář v horní části webu „Napište nám“. Budeme moc rádi, když nám též nabídnete pomoc při obsluze kuchyně a se závěrečným úklidem.

Datum

2 února

Čas

13:00–17:00

Cena

Zdarma

Místo

SC Bethany
Za Brumlovkou 1519/4
Praha, 14000 Česká republika

Sdílet tuto událost