Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Společná hostina Agapé s dětským dnem

První sobotu v měsíci se vždy po bohoslužbě koná společná hostina.

Agapé označuje lásku Boha k lidem, lidí k Bohu i mezi sebou. Ježíš mluvil o křesťanské lásce jako o nejdůležitějším přikázání (Mk 12, 29–31) a o novém přikázání (J 15, 9–12). Odpovědět na Boží lásku činy laskavé péče o ty, kdo to potřebují, je zároveň největší důkaz lásky k Bohu.
V duchu tohoto Božího přikázání se společně všichni sejdeme, abychom se vzájemně více poznali, pojedli dobrého jídla, sdíleli své zkušenosti s Bohem, podělili se o své radosti i starosti a pomohli těm, kteří to potřebují. Odcházet bychom měli s mírem v srdci, láskou k Ježíši a k sobě navzájem. To je cílem našeho Agapé. Pozvěte tedy, ty kteří to potřebují. Absencí lásky trpí mnozí v našem okolí. Jen my to nevidíme, nebo nechceme vidět.

Jídlo prosím připravte v souladu s biblickým pojetím čistého a nečistého (3 Moj 11). Je třeba se vyvarovat především konzumaci vepřového masa a alkoholu. Ovoce a zelenina jsou vítány.

Program

Zhruba od 13 hodin, po bohoslužbě, bude společný oběd v prostorách Bethany z jídel, které si přineseme každý z domova. Během oběda budeme společně sdílet.
Zhruba od 14 hodin začne program pro děti. Součástí tohoto programu je nenásilné seznámení dětí s biblickým příběhem. Pokud máte doma pro děti nějaké kostýmky nebo masky zvířátek, vezměte je s sebou. Budeme potřebovat vaši pořadatelskou pomoc. Budeme moc rádi, když se do programu aktivně zapojíte. Včas Vás vyzveme.
Ukončení setkání bude nejpozději v 17 hodin.

Datum

1. 6. 2019

Čas

13:00–15:00

Cena

Zdarma

Místo

SC Bethany
Za Brumlovkou 1519/4
Praha, 14000 Česká republika

Sdílet tuto událost